Serek homogenizowany waniliowy

Przepis z cyklu – prosty jak konstrukcja cepa. O jego budowie już było, więc nie będę się powtarzać. Serek jest jednak pyszny i genialny w swej prostocie. Bardzo polecam!

Składniki

  • 250g chudego twarogu (u mnie bez laktozy)
  • 180 ml jogurtu naturalnego
  • 2 łyżki miodu
  • ½ łyżeczki ekstraktu waniliowego

Wykonanie

Wszystkie składniki umieścić w wysokim naczyniu i blendować długo, aż powstanie gładka i puszysta masa serkowa. Smakuje świetnie, jak sklepowe serki waniliowe, ale bez chemii, cukru i zbędnego tłuszczu. Pyyyyycha!

Fitkulinarnie
Pani Marchewka, bardziej świadoma, dbająca o siebie i innych. Gotuję od zawsze, jest to moja wielka pasja, więc postanowiłam podzielić się z Wami sprawdzonymi recepturami na pyszne, ale jednocześnie zdrowe dania. Znajduję balans pomiędzy smakiem, a odchudzaniem potraw. Przed Wami zbiór przepisów, fit- porad, ale również mądrości inaczej oraz opowieści dziwnej treści. Zapraszam do wspólnej wycieczki przez zdrowe dania okraszone dużą dawką humoru!

Opowieści dziwnej treści Pani Marchewki

A dziś towarzyszymy naszemu żołądkowi piąty dzień na diecie 😊

Jest wczesny ranek. Siedzimy w WC, oglądamy śliwki.

Dzień dobry. Szalony! Mam jogurt! Może śliwki ją wyprostowały! Chciałbym, żebyśmy mieli więcej! Chciałbym, żebyśmy mieli ziemniaki na obiad! 

Lunch. Jogurt. A ojczyzna dała ci dużo soku żołądkowego…

Wieczór. Siedzenie w restauracji z facetem i wąchanie cudzego jedzenia. No dalej. No dalej! Zrób coś! Nie jedliśmy przez cały tydzień… Cicho! Powiedział jej, że bardzo schudła! Że ona musi jeść! Wygląda świetnie! No i? Och, dobrze, dobrze. Co za wspaniały człowiek! Mam to! Mam to! Będę jadł!

Późną nocą. Cóż… Mam coś w sobie… Co to jest? Grzyby… i to… Martini… boo-bull… aha, tort czekoladowy… szanuję to… To jest takie dobre, chłopaki! Zamknij się, wątrobo, wszystko jest pod kontrolą!

Noc. Żegnajcie, grzyby! Żegnaj, Martini! Ziemniaki, torciku czekoladowy… Niech cię diabli! Kiedy pomyślę, jak wiele dobrego się marnuje…

O, woda mineralna, proszę wejść… jesteśmy na diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *